Vánoční hvězda 2022

Vánoční hvězda Praha 2022

Aktuální informace

Dobrý den, všem!

Před chvílí jsme od paní ředitelky Herty Mihálové ze Šance Olomouc obdrželi zprávu o výsledku akce za rok 2022. Je mi ctí, vám všem sdělit, že se podařilo vybrat rekordních 3 925 014,- Kč! Mám radost, že lidskost a spolupráce je důkazem, že všichni dohromady uděláme moc!

Srdečně děkujeme. 


Vánoční hvězda Praha 2022

O sbírce Vánoční hvězda

"Kupte si vánoční hvězdu a celé Vánoce Vás bude hřát pocit, že jste pomohli těžce nemocným dětem", je motto charitativní sbírky, kterou organizuje Šance Olomouc.

Věříme, že tato květina spojuje lidi a otevírá srdce. S tímto poselstvím, s Láskou v srdci a radostí spouštíme ročník 2022!

Vánoční hvězda nebo Poinsettia je součástí nejkrásnějších svátků v roce i v naší republice. Pro těžce nemocné děti se živá květina stala symbolem mnohem důležitějším, protože jim pomáhá na jejich cestě za zdravím. Již 25 let prodávají vánoční květinu vyléčené děti a jejich rodiny, zdravotní personál, členové a přátelé Šance ale především dobrovolníci, aby pomohli dětem, které se léčí na hemato-onkologickém oddělení Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci.

A loňský rok v číslech :-) čistý výtěžek 3 571 343,- Kč, rozdáno 56 570 kusů vánočních hvězd do 185 měst a vesnic ČR  za pomoci 628 dobrovolníků.

About the Vánoční hvězda charity

The charity Vánoční hvězda has been helping sick children for 25 years now. Vánoční hvězda, or Poinsettia, is a flower which became a symbol of the most beautiful holidays and feasts throughout the year in our republic. It brings love and calm to our families. For seriously ill children this flower symbolizes their way to health. “Buy a Vánoční hvězda and you will be rewarded with the warm feeling throughout the entire Christmas season, that you helped someone in desperate need" is the motto of the charity, which is being organized by Šance Olomouc.

For 24 years now, the flower has been sold by parents of cured kids and the kids themselves, doctors and all the staff and friends of charity Šance. And mainly and most importantly by volunteers, to help kids who are still in treatment in the hematooncological department of the Children’s Clinic of the Faculty Hospital in Olomouc.

Jak se zúčastnit

Podrobné informace o objednávání, úhradě a převzetí květin včetně obalů a malého dárečku od dětí pro PRAHU

Pro termín předání/závozu 22.11.2022 - uzavřeno
Pro termín předání/závozu  29.11.2022 - uzavřeno

Formulář pro objednávky: https://forms.gle/vsNyueNYV8vrwe5v9

Kde: Pobočná 1, Praha 4  (dovezeme čerstvé květiny přímo z Tušimických skleníků :-))

Převzetí:  Prosíme přijeďte k nám v den závozu (22.11. a 29.11.) poté co obdržíte mail, že květiny dorazily a v následující pracovní dny od 8-18 hod, pátek do 16 hod . Adresa je Pobočná 1395/1, 141 00 Praha 4. Zde zaparkujte přímo před budovou nebo zboku na žlutém označení vedle/naproti černým výtahovým dveřím či před hlavním vchodem do budovy. Zvoňte na zvonek Jaroš-Fojtíková, advokátní kancelář s.r.o.. Seběhneme a hvězdy vám pomůžeme naložit. Pokud opravdu nemůžete, rozvoz zajištujeme i vlastními silami a auty po předchozí tel. dohodě – buďte proto k nám shovívaví (nejsme speditéři). Prosím nevolejte nám či neposílejte maily v den závozu, není v našich silách odpovídat, jelikož rozvážíme a předáváme květiny:). 

Peníze za odebrané květiny posíláte přímo na konto Šance!  Velká květina stojí 120 Kč – z toho 70 Kč je pro děti, 50 Kč jsou náklady na její zakoupení a distribuci. Malá květina stojí 60 Kč – z toho 30 Kč je pro děti. Malá květina má průměr květináče 6cm, velká 11cm. 

Pokyny k úhradě
Peníze za převzaté hvězdy prosím zasílejte na účet číslo: 43–5865730267/0100 nejpozději do 15.12.2022.

Pro platbu můžete využít i následující QR kód:

Do zprávy pro příjemce uveďte: Praha a svoje jméno nebo název firmy/školy. Příklad: PRAHA_Novak nebo Praha_JAFO

Propagační a informační materiály, potvrzení o daru ...

Plakát Vánoční hvězda
Dokument povolení ke sbírce
Návod na uchování květiny Poisenttia
Ročenka Šance Olomouc 2022
Záložka s motivem a citací z Malého prince
Potvrzení o daru (vzor) / Donation certificate (sample)

Potvrzení o daru

Potřebujete-li potvrzení o daru, stáhněte si výše vzor, vyplňte hlavičku a pošlete spolu s potvrzením banky o úhradě na email herta.mihalova@volny.cz. Po ověření platby Vám bude originál zaslán zpět na adresu uvedenou v potvrzení.

Ohlédnutí za rokem 2022

Vánoční hvězda Praha 2022

Ohlédnutí za rokem 2021

Vánoční hvězda Praha 2021

Ohlédnutí za rokem 2020

Vánoční hvězda Praha 2020
Nahoru